Doktor olmayınca iş başa düştü

Taşkesti beldesinde görevli doktorun rapor alıp izne ayrılması üzerine İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Nural, her hafta beldeye gelerek yaklaşık 150-200 hastayı muayene ediyor.

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti beldesinde görevli doktorun rapor alıp izne ayrılması üzerine İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Faruk Nural, her hafta beldeye gelerek yaklaşık 150-200 hastayı muayene ediyor.

Mudurnu’ya 30 kilometre uzaklıktaki köyleriyle birlikte 7 bin nüfusa sahip olan Taşkesti beldesinde görevli bulunan doktorun yaklaşık 1 ay önce rapor alarak sağlık ocağından ayrılması üzerine beldede doktor kalmadı.

Vatandaşların doktor sıkıntısı çekmesi üzerine Mudurnu Sağlık Grup Başkanı Dr. Faruk Nural, her hafta belde pazarının kurulduğu cuma günü kendi imkanlarıyla Taşkesti’ye gelerek halkın mağduriyetini gideriyor.

Beldeye geldiği zaman günde yaklaşık 150-200 hastayı muayene eden Dr. Nural, halkın mağdur olmaması için görevinden fedakarlık yapmak zorunda kaldığını belirtti.

Dr. Nural, beldede 2 doktorun olması gerektiğini, ancak tayin edilen bir doktorun da rapor alarak ilçeden ayrıldığını ifade ederek, “Burada mağdur duruma düşen hastaları mecburen ben ilçeden gelerek muayene ediyorum” diye konuştu.

Bu arada, Dr. Nural’ın muayene ettiği hastalar ise beldeye bir an önce doktor görevlendirilmesini istediler. Maddi durumu iyi olmayanların çok sıkıntı çektiğini belirten vatandaşlar, “Parası olanlar ilçe merkezi ve Bolu’ya giderek muayene oluyorlar. Ancak bu imkana sahip olamayanlar mağdur oluyor. Beldemize doktor görevlendirilmesini istiyoruz” diye konuştular.