Doktor vekil hayat kurtardi

BALIKESIR - Balikesir’de ilçe hastanesinde inceleme yapan AK Parti’nin doktor milletvekillerinden Turhan Çömez, gögsünden vurulan ve ölmek üzere olan genç kizi, ameliyat etti, hayata döndürdü.

Tartismanin kavgaya dönüsmesi üzerine Erdogan S, Can’in evindeki tüfegi alarak ates etti. Halil Ibrahim Can kaçmayi basarirken, tüfekten çikan kursunlar evin önünde çamasir asan 17 yasindaki kizi Zeynep Can’a isabet etti.

Ilk müdahale Çömez’den

Hemen Kepsut Devlet Hastanesi’ne getirilen Zeynep’in durumu çok agirdi. Üstelik hastanede genel cerrah da bulunmuyordu. Zeynep’in sansi ise Ak Parti Balikesir Milletvekili Turhan Çömez oldu. Genel cerrah olan Çömez, o gün Kepsut’taki Devlet Hastanesi’nin ek binasinda incelemelerde bulunuyordu. Zeynep’e ilk müdahaleyi Çömez yapti. Kizin durumunun çok ciddi oldugunu anlayan Çömez, Balikesir Devlet Hastanesi Bashekimi Hasan Hocaoglu’nu telefonla arayarak, ameliyathaneyi hazirlatmasini istedi.

Ameliyata girdi, kurtardi

Çömez, ameliyathane hazirlanerken Zeynep’i hemen bir ambulansa koyarak Balikesir’e götürdü. Yol boyunca Zeynep’le ilgilenen Çömez, ardindan genç kizi ameliyata aldi. Yaklasik 3 saat süren zorlu ameliyatin ardindan Zeynep hayata geri döndü. Kendisinin tesadüf eseri olayin oldugu anda hastanede oldugunu söyleyen Çömez yasadiklarini söyle anlatti:

Hayati tehlikesi kalmadi

‘Genç kizin durumu çok agirdi ve soluk alip vermekte zorlaniyordu. Balikesir Devlet Hastanesi’ni aradim, ameliyathaneyi hazirlamalarini istedim. Bu sirada, ambulansta oksijen ile hastamizi hayatta tutmaya çalistik. Balikesir’de yaptigimiz ameliyatla yaranin oldugu bölgeyi hijyenik kosullarda temizledik. Kizimiz su anda yogun bakimda, ancak hayati tehlikeyi atlatti…’