Doktordan ilginç sergi

Erzincan Devlet Hastanesi'nde görev yapan Doktor Mehmet Kurnaz, yaklaşık 2 yıldır nefes ve yemek borusuna cisim kaçtığı şikayeti ile gelen hastalardan çıkarttığı maddeleri poşetleyerek sergiliyor.

Erzincan Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahı Uzmanı olarak çalışan, evli ve 2 çocuk babası Operatör Doktor Mehmet Kurnaz, görev yaptığı hastanede son 2 yıldır, nefes ve yemek borusuna cisim kaçması şikayeti ile hastaneye müracaat eden hastalardan çıkarttığı maddeleri biriktirdi. Kurnaz, Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahı Servisi’nde bulunan bir panoya, şimdiye kadar hastalarından çıkarttığı, metal para, toplu iğne, dikiş iğnesi, fasulye, çekirdek kabuğu ve kemik gibi cisimleri, küçük poşetler içerisine koyarak astı.

30 hastadan çıkarttığı, metal ve diğer benzeri maddeleri bu şekilde biriktirerek, panoda sergilediğini açıklayan Operatör Doktor Kurnaz, hastaların yemek yerken ve ağızlarına aldıkları cisimlere dikkat etmeleri için bu şekilde bir uygulama yaptığını ifade etti. Özellikle her yaşta insanın bu şekilde bir rahatsızlık ile karşılaştığını, çocukların her şeyi ağzına götürme alışkanlığı olduğunu ve ailelerin bunlara dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Operatör Doktor Kurnaz, “Bu durumda yemek yiyememe şikayeti ortaya çıkmaktadır. Su dahi içemiyorlar. Akciğerlere giden maddelerde ise çıkarılmaması durumunda, zature ve akciğerin alınmasına gidecek durumlara kadar gidilebilir.” uyarısında bulundu.