Doktorlar ölümden döndü

CELAL Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan doktorları İzmir'den Manisa'ya getiren midibüse, freni boşalan kamyon arkadan çarptı.

Kamyonun önünde yaklaşık 300 metre sürüklenen midibüs yolun kenarındaki duvara çarparak durdu. Kazada, aralarında 6 profesör ve 7 doçentin de bulunduğu 16 doktor ile midibüs sürücüsü Selahattin Bilgin ve kamyonda bulunan Halil İde çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerine gelen 112 ve özel ambulanslardaki ekipler, kazazedeleri Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı. Kazada yaralananların durumlarının iyi olduğu belirtildi.
Kaza bugün saat 08.30 sıralarında, Manisa- İzmir Yolu Sabuncubeli Keskin Virajlar Kesimi’nde meydana geldi. Gıda malzemeleri yüklü 35 HZS 50 plakalı kamyonun freni, virajlar kesiminde boşaldı. Sürücü 39 yaşındaki Ömer Serçe’nin kontrolünden çıkan kamyon giderek hızlandı ve önünde giden 38 yaşındaki Selahattin Bilgin yönetimindeki 45 M 6494 plakalı midibüse arkadan çarparak sürüklemeye başladı.

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorlarının bulunduğu midibüs yaklaşık 300 metre sürüklendi ve yolun kenarındaki duvarlara çarparak dururken kamyon da devrildi.

Kazada Aralarında progesör ve doçentlerin de bulunduğu 16 doktor, midibüs sürücüsü Selahttin Bilgin ve kamyonda yolcu olarak bulunan 35 yaşındaki Halil İde çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerine gelen 112 ve özel ambulanslardaki ekipler yaralıları Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanedeki doktorların tümü yaralı meslektaşlarının gelmesiyle birlikte acil servise yönlendirildi. Kazada yaralananların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, olaydan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, meslektaşlarının, çok ciddi bir kazayı kötü bir sonuç ortaya çıkadan atlattıklarını söyledi. Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, Emniyet Müdürü Adem Aydemir, CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gelerek, Prof. Dr. Öncü’den, yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Bu arada, yaralı doktorlardan Doç. Dr. Nermin Tansu ve Doç. Dr. Pelin Ertan’ın, kısa süre önce yine bir trafik kazası geçirdikleri ve görevlerine yeni başladıkları belirtildi.

Kazada yaralananların isimleri şöyle:

Prof. Dr. Şennur Akdeniz, Prof. Dr. Levent Yoleri, Prof. Dr. Coşkun Büyüksu, Prof. Dr. Betül Ersoy, Prof. Dr. Bülent Kılıçcıoğlu, Prof. Dr. Erol Mir, Doç. Dr. İpek Öztan, Doç. Dr. Nermin Tansu, Doç. Dr. Pelin Ertan, Doç. Dr. Zeynep Elmas, Doç. Dr. Cüneyt Günşar, Doç. Dr. Hikmet Yılmaz ve Doç. Dr. Aydın Şencan, Uzm. Dr. Kıvanç Günhan, araştırma görevlisi Elçin Akduman, fizyoterapist Neslihan Çiçek, midibüs sürücüsü Selahattin Bilgin ve kamyonda bulunan Halil İde.