‘Doktorların Doğu’ya zorunlu hizmetini destekliyoruz’

Kahramanmaraş Tabipler Odası Başkanı Opr.Dr.Faruk Atlı, doktorlara zorunlu hizmeti öngören yasanın iptal isteminin Anayasa Mahkemesi tarafından reddedilmesini yerinde bir karar olduğunu söyledi.

Burada konuşan Atlı, doktorlara zorunlu hizmeti öngören yasayı desteklediklerini belirtti. Atlı, Anayasa Mahkemesi’nin yasanın bazı maddelerinin, Anayasaya aykırı olduğu yönündeki iddiaları reddetmesini yerinde bir karar olarak değerlendirdi.

Atlı, “Türk bayrağının olduğu her yer bizim ülkemiz. Bayrağın dalgalandığı her yerde her meslekten kişiler hizmet etmeli. Biz de doktorlar olarak her şartlarda hizmet etmeliyiz. Kahramanmaraş Tabipler Odası olarak yasayı destekliyoruz. Anayasa Mahkemesi, yerinde bir karar aldı.” şeklinde konuştu.

Atlı, Tıp Bayramı’nı sadece doktorların değil tüm halkın kutlaması gerektiğine dikkat çekerek, “Bu yıl Tıp Bayramı’nı daha geniş bir programla kutlayacağız. Aslında Tıp Bayramı’nı milli bir bayram olarak sadece doktorların değil, tüm Türk halkının kutlaması gerekir. Konferanslarımıza ve programlarımıza tüm Kahramanmaraşlılar davetlidir.” diye konuştu.

Vali Atış, doktorların yaptıkların hizmetin önemine vurgu yaparak, “Bir toplumun sağlıklı gelişip, ülkesine fayda sağlayabilmesi için bireylerinin sağlıklı bir gelişim geçirmesi gerekir. Evet, her meslek çok önemli ve kutsaldır. İnsana hizmeti öngören her meslek bana göre kutsaldır. Ama doktorlarımızın, ebelerimizin, hemşirelerimizin kısaca sağlık çalışanlarımızın değerleri bir başkadır. Onların yaptıkları işin parayla karşılığı yoktur.” dedi.