Dolandırıcıları ellerindeki kitap ele verdi

Konya'nın Ereğli ilçesinde emekliyi dolandıran 2'si kadın 3 zanlı, olay anında ellerinde bulunan kitaptan belirlenerek yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezindeki bir bankanın ATM’sinden emekli maaşını çekmeye çalışan Halil İbrahim Demirel’e (58) yardım etme bahanesiyle yaklaşan Derya Y, Demirel’in kart bilgilerine ulaştı.

Maaşına haciz konulduğunu söyleyerek Demirel’i bankaya yönlendiren Derya Y, bu sırada bankamatikten aldığı 450 lirayla uzaklaştı.

Dolandırıldığını anlayan Demirel’in ihbarı üzerine çalışma başlatan polis, bankanın güvenlik kamerası kayıtlarından zanlının pembe bere giydiğini, elinde çanta ile kitap olduğunu belirledi.

Zanlının ATM’den uzaklaştığı yöndeki güvenlik kameralarındaki görüntüleri de inceleyen polis, bir başka bankanın güvenlik kamerasında Derya Y. ile 2 kişinin otomobile binip uzaklaştığını tespit etti.

Bunun üzerine MOBESE kameralarından bölgeden geçen tüm araçları inceleyen ekipler, bir otomobilin ön kısmında fark ettiği kitabın zanlının dolandırıcılık sırasında elinde tuttuğu kitap olduğunu belirledi.

Plakası belirlenen otomobilin Konya yönüne gittiğini tespit eden ekipler, söz konusu otomobili Ereğli-Konya kara yolunda durdurdu. Otomobilde bulunan Derya Y. ile sevgilisi Tarık A, Sibel A. gözaltına alındı.

Alnı yöntemle Aksaray, Karaman, Kayseri, Mersin ve Nevşehir’de de dolandırıcılık yaptığı tespit edilen 3 zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.