Dolandırıcının yakalanması için vatandaş polisle seferber

Adapazarı'nda bir esnafa sahte 50 YTL vererek alış veriş yapan ve para üstünü aldıktan sonra kayıplara karışan zanlıyı yakalamak için vatandaş ve polis seferber oldu.

Edinilen bilgiye göre, Yağcılar Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde saat 15:15 sularında meydana gelen olayda Ali Küçükay’a ait elektrik malzemeleri satan iş yerine gelen kimliği belirsiz bir genç, sahte 50 YTL vererek alış veriş yaptı. 5 YTL’lik ürün alan zanlı 45 YTL para üstü ile fiş aldıktan sonra iş yerinden ayrıldı. Dükkanda başka müşterilerinde bulunması nedeniyle parayı incelemeyen iş yeri sahibi kısa bir süre sonra arkadaşlarının uyarısıyla paranın sahte olduğunun farkına vardı. Hemen 155 polis imdat hattını arayan iş yeri sahibi, zanlının eşkalini vererek olayı bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda resmi ve sivil polis ekibi gönderildi.

Zanlının eşkali doğrultusunda vatandaşlarla birlikte çevrede bulunan iş yerlerinde zanlıyı arayan polis bir sonuca ulaşamadı.

Diğer taraftan dün meydana gelen olayda da pazar yerinde esnafa sahte para verdikleri iddia edilen ve kısa süren kovalamacanın ardından yakalanan 3 kişi ile ilgili incelemenin ise sürdüğü bildirildi.