Doların ateşini düşüren görüşme!

Amerika'da gerçekleşen kritik toplantı sonrası doların ateşi düştü.

Yükselişi engellenemeyen dolar, Amerika Birleşik Devletleri'ne resmi ziyaret gerçekleştiren ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile kritik bir görüşme yapan Binali Yıldırım'ın etkisiyle düştü. 

Dolar/TL’de sert volatilite Başbakan Binali Yıldırım ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence görüşmesi ile bir miktar duruldu. Kur yeni haftaya 3.8610 seviyelerinden başladı.

Uluslararası piyasalarda ilk işlemlerde dolar/TL 3.8610 seviyesinde. Dolar haftayı 3.8620'den kapatmıştı. Euro/TL 4,50'den işlem görürken, euro/dolar 1.1653 seviyesinde yer alıyor. Brent petrol 63.53, altının ons fiyatı da 1276.17 dolardan işlem görüyor.

Dünya'nın haberine göre, Dolar/TL'de sert volatilite Yıldım-Pence görüşmesi ile bir miktar duruldu. Hafta başında MB'nin önlemleri ile güne başlayan piyasalarda ABD'deki vergi görüşmeleri, Trump'ın Uzakdoğu seyahati ve AB'den gelen güçlü büyüme parite ve dolayısıyla TL üzerinde etkili oldu. Hazine'nin artan TL borçlanma oranları da baskı yaratıyor.

Vizeler konusunda sınırlı bir yumuşama yaşansa da, piyasalar ikili ilişkilerin önümüzdeki dönemde iyileşme gösterip gösteremeyeceğine odaklanmış durumda ve bu konuda görüşmenin ardından yapılan resmi açıklamaların ötesinde yapılabilecek açıklamaları halen izlemeye devam ediyor. Fed ve doların küresel kazancı da izleniyor.

SPUTNİK