Dolu Antalya sanayine zararı 2 milyon lira

Antalya'da Salı günü akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı Döşemealtı ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nde ilk belirlemelere göre 2 milyon liralık zarara yol açtı.

Antalya’da Salı günü akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı Döşemealtı ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde ilk belirlemelere göre 2 milyon liralık zarara yol açtı. Dolu, kağıt ve tekstil fabrikalarının da bulunduğu 7 işletmeye zarar verdi.
Nisan ayı başında Aksu’da yaşanan felaketin yaralarını sarmayan çalışan Antalya’da bu kez sanayinin kalbi durumundaki OSB’yi dolu vurdu. Salı günü, Döşemealtı ilçesinde etkili olan dolu yağışı OSB’ye zarar verdi. Dolu nedeniyle Antalya OSB’deki, başta kağıt ve tekstil olmak üzere 7 firmada ciddi zarar meydana geldi. OSB’deki firmaların toplam zararının 2 milyon TL olduğu tahmin ediliyor.
Antalya OSB Müdürü Süleyman Demirtaş, dolunun özellikle organize sanayi sitesinin güney bölgesinde etkili olduğunu kaydetti. Yağışın 20 santimetre kalınlığında dolu birikmesine neden olduğunu ifade eden Demirtaş, yağmur borularının tıkanması sebebiyle bazı tesisleri su bastığını söyledi. Demirtaş, ayrıca dolu yükünü taşıyamayan bağımsız yapıların yıkıldığını kaydetti.
Özellikle kağıt ve tekstil sektörünün yara aldığını dile getiren Demirtaş, “Hassas olan sektör kağıt sektörü. Islanan kağıtlar hurdaya ayrıldı.” dedi. Demirtaş bazı tesislerdeki makinelerde de bozulmalar yaşandığını belirtti. En ciddi hasarın Ankutsan adlı kağıt fabrikasında yaşandığını anlatan Demirtaş, “Bunun dışında Ral Tekstil, İmtaş, Bahar Tavukçuluk, Yamanlar Pente,Sağlam Plastik, Akyamanlar Tekstil fabrikaları zarar gördü.” diye konuştu.