Dondurma fıçısından çıkan büyük ödül!

TBMM tarafından verilen Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görülen kuruluşlar arasında bulunan MADO Yönetim Kurulu Başkanı Sait Kambur, "Kahramanmaraş, 86 yıl önce Meclis'ten kırmızı şeritli İstiklal Madalyası aldı.

TBMM tarafından verilen Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen isim ve kuruluşlar belirlendi. TBMM Başkanı Bülent Arınç, tarafından açıklanan listede Güler Sabancı, Neşet Ertaş, İbrahim Bodur, Abdülkadir Konukoğlu ve Şakir Eczacıbaşı’nın da aralarında bulunduğu 27 kişi ve kuruluş arasında Kahramanmaraş’ın dondurma firması olan MADO’da yer aldı.

Ödülün kendilerine verilmesinden onur ve gurur duyduklarını ifade eden MADO Yönetim Kurulu Başkanı Sait Kambur, “Ödüle layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Alınan ödülü Kahramanmaraş’ın ikinci madalyası şeklinde yorumlayan Kambur, “Kahramanmaraş 86 yıl önce Meclis’ten kırmızı şeritli İstiklal Madalyası aldı. Bu ödül Kahramanmaraş’a Meclis tarafından verilmiş ikinci madalyasıdır. Tüm Kahramanmaraşlılara hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Bugün, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerine yayılmış 300’e yakın şubesi bulunan Mado’yu bu ödüle layık görenlere teşekkür eden Kambur “Hedefimde ülkeme yurt dışından ödül getirmek var. Verilen bu ödülün de katkısıyla bunun için çaba sarf edeceğim. Bizleri böyle bir ödül ile onurlandıran başta TBMM olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu ödülün hakkını vereceğiz.” diye konuştu.

Dondurma dövmek için kullanılan fıçının kendisi için çok önemli bir yeri olduğunu kaydeden Kanbur, şöyle konuştu: “Ben bu dondurma fıçısından çıktım. Bu fıçı ile yatıyor, bu fıçı ile kalkıyorum. Ecdatlarımızdan bize meslek olarak kalan bu fıçı ile memleketime ve ülkeme ödüller kazandırmaya devam edeceğim.”