Döner bıçağıyla cafe bastılar!

Konya'da uyusturucu hap kullandıkları iddia edilen 3 kişi, 400 kişilik internet kafede döner bıçağı ile işyeri çalışanlarına saldırdı.

Konya’da gündüz gözü internet kafeyi basan şahıslar, vatandaşların korku dolu anlar yaşamasına sebep oldu. Merkez Selçuklu İlçesi Zafer Meydanı üzerinde bulunan Truva İnternet Kafe’de meydana gelen olayda, kafeye müşteri gibi girdikleri belirlenen üç kişi, çay dağıtan garsona ters baktığı gerekçesiylğe saldırdı.

Ellerindeki 2 adet döner bıçağıyla işyerindeki tüm çalışanlara saldıran soyadları henüz tespit edilemeyen M., İ., G., isimli üç şahıs sandalyeleri işyeri çalışanları ve bilgisayarlara fırlattı. Kafede çalışan ve aynı zamanda işyerinin sahiplerinden olduğu öğrenilen bir şahıs ise ruhsatlı tabancasını çekince, saldırganlar adeta çılgına döndü. Olaya kısa sürede müdahale eden polis, biber gazıyla etkisiz hale getirdiği üç şahsı güçlükle kafeden çıkarabildi.

Edinilen bilgiye göre şahısların sürekli olarak intenet kafeye geldikleri ve bu çevrede sık sık göründükleri belirlendi. Olayın başka boyutları olduğunu belirten iş yeri çalışanları, bu şahısların çevrede sürekli olay çıkardıklarını öne sürdü.

Olayda bir iş yeri çalışanı hafif şekilde yaralanırken olay yerinde 2 döner bıçağı ve 1 adet tabanca ele geçirildi. Zanlılar sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Çevredekilerin ve polislerin, sıkılan biber gazından etkilendiği gözlendi. Olayda iş yeri sahibi de silah çektiği ve basın mensuplarına saldırdığı gerekçesiyle göz altına alındı.