Dört ayrı ilden dört oto çalan 3 kişi yakalandı

Osmaniye'de 4 ayrı ilden 4 ayrı oto çalan 3 kişi yakalanarak cezaevine gönderildi. Ankara'da araba hırsızlığı yapan 3 kişi sırasıyla Aksaray, Ulukışla, Adana'da araba çaldıktan sonra Osmaniye polisi tarafından yakalandı.

Önleyici Hizmetler Şube müdürlüğü ve karakol ekipleri ile yapılan kovalamaca da Yalçın Oğurlu (25), Oktay Başak (17) ve Gökhan Alp (17) yakalandı.

Kişilerin yapılan incelemesinde her üçünün de Ankara’da ikamet ettikleri belirlendi. Sırası ile önce Ankara’dan 06 AHL 25 plakalı 1991 model Opel Vectra aracı çalarak bu araç ile Aksaray ilinde kaza yaptıkları tespit edildi. Kaza yaptıkları çalıntı otoyu Aksaray’da terk eden şahıslar buradan 68 DZ 224 plakalı Şahin marka aracı çaldı. Çaldıkları bu aracı da Ulukışla ilçesinde terk ettiler.

Ulukışla ilçesinden 01 DG 603 plakalı Şahin marka aracı çalan şahıslar bu aracı da Adana ilinde terk ettikten sonra Adana’dan 01 UN 506 plaka sayılı Uno marka aracı çalarak Osmaniye’ye doğru hareket etti.

Adana’da çaldıkları aracın benzinin bitmesi üzerine şahıslar çalıntı aracı otoban üzerinde bulunan İzgi tesisleri yakınına bırakarak kaçtıkları tespit edildi.

Yakalanan şahısların yapılan üst aramasında pionner ve kamasonic marka iki adet çalıntı oto teybi, iki adet çalıntı plaka ve iki adet ekmek bıçağı , tornavida ve 2 adet yüz maskesi elde edildi.

Çok sayıda hırsızlık suçundan sabıkaları bulunduğu belirlenen şahıslar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Kapalı Cezaevine gönderildi.