‘Dört büyüklerden baskasi sampiyon olamaz’

Gençlerbirligi Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ligde, 4 büyükler disinda baska bir takimin sampiyon olma sansinin bulunmadigini söyledi.

Ben de oynarken sampiyonluktan bahsetmiyor. Orada inanilmaz bir kitle var. Onlar sizi sampiyonluga itiyor. Çünkü Besiktas, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un bundan farkli bir söylem yapmasi mümkün degil. Transferde zaten uçurumlar var arada. Benim bütçem 10 milyon dolarsa, onlar aliyor bir futbolcuyu 30 milyon dolara. Zaten oyuncu kalitesi de var. Arti girdiler çok fazla. Anadolu’da çok kisa vadede, bir yilda Türkiye Ligi’nde sampiyon olacaginin söylenmesi hayal bence. Olamaz. Kitlemiz yok” dedi.

“FENERBAHÇE SANSLI”

Ligde sampiyonluk yolunda Fenerbahçe’yi sansli gördügünü anlatan teknik direktör Bakkal, “Iki takim iyi gidiyor. Fenerbahçe ile Galatasaray. 6 puanlik fark ciddi bir fark degil” dedi.
Mesut Bakkal, Fenerbahçe’nin hem yillarin getirisi, eldeki kadronun genisligi, hem de istikrarli gidisi nedeniyle sampiyon olacagini söyledi.
Galatasaray’in lige basladigi temposundan uzak olduguna dikkati çeken Bakkal, “O camialar hep sampiyonluk ister. Dalgalanma orada normal kasilanmiyor. En yüksek tempoda oynayan takim Fenerbahçe. Galatasaray 2-3 haftadan bu yana düsüste. En sansli Fenerbahçe” diye konustu.

“LIGIMIZIN TEMPOSU ÇOK DÜSÜK”

Gençlerbirligi Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Fenerbahçe’nin Avrupa Sampiyonlar Ligi’nde aldigi kötü sonuçlarda teknik direktör Christoph Daum’un suçu bulunmadigini kaydetti.
Sampiyonlar Ligi’ndeki basarisizligin nedeni olarak Türkiye Ligi’nin temposunun çok düsük olmasini gösteren Bakkal, söyle devam etti:
“Daum da bunu söyledi. Bence de dogru. Ligimizde düsük tempolu futbol oynaniyor. Avrupa’daki takimlarla bas etmek istiyorsak, tempoyu arttirmamiz gerekiyor. Tembel ve yavas futbol oynuyoruz. Avrupa’ya çikinca tempomuz ortaya çikiyor zaten. Sonuçta da maglup oluyoruz.”

“IKINCI ADAM OLARAK KALAMAZDIM”

Yaklasik 8 yildir Ersun Yanal ile beraber oldugunu ifade eden Bakkal, “Olimpik milli takimla Ispanya’ya gittigimizde orada bir final maçi oynadik. Final oynadiktan sonra yardimci antrenörlükteki coskumu kaybetmistim. Artik tek adamlik yapmam gerektigi kanisina vardim” dedi.
Yardimci antrenörlükte devam etmesi halinde bulundugu ekibe zarar verebilecegini düsündügünü belirten Mesut Bakkal, “Çünkü ikinci adamliktan bir üst kademeye çiktigimi düsündüm. Bir yerde bitip bir karar vermeniz gerekiyordu. Ben de onu bekledim. Coskumu kaybettigim için teknik direktörlüge olimpiyatlarda karar verdim” diye konustu.