‘Dostluk kazandı’

Bu hafta sonu oynanan ve 1-1 sona eren Gençlerbirliği-Ankaragücü maçını değerlendiren Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, "Maçı iki takım da kazanamadı. Bize göre kazanan, dostluk oldu" dedi.

Maç, karşılıklı mücadele şeklinde olunca, pozisyon zenginliği de olmadı. Pozisyonsuz bir gol yedikten sonra, takımımız daha baskılı ve üstün oynadı. Skoru, ancak son dakikada değiştirebildi. Maçtan iki takım da birer puanla ayrılmak zorunda kaldı” diye konuştu.

Maçı kazananın dostluk olduğuna işaret eden Muammer Akyüz, sözlerine şöyle devam etti: “Bu dostluk, hem tribünlerde hem de sahada vardı. Maç öncesi, her iki kulübün yöneticileri de bu yönde bir beklenti ve telkin içindeydi. Bu da şunu gösteriyor ki; kulüp yöneticilerinin olumlu veya olumsuz, başka bir deyişle yapıcı veya kışkırtıcı beyanları, mutlaka hem sahaya, hemde tribünlere yansıyor.”

Basın sözcüsü Akyüz, iki takım futbolcularının da centilmenlikten ve sportmenlikten ödün vermediklerinin altını çizerek, iki takım taraftarlarını da kötü tezahürat etmedikleri için kutlamaları gerektiğini vurguladı.