Dövüp mezarlığa attılar

Bursa merkez Yıldırım ilçesinde alkol aldığı arkadaşlarıyla tartışınca dövülerek mezarlığa atılan pazarcıyı polisler buldu.

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Mustafa Çakmak (47) isimli şahıs, 4 arkadaşıyla birlikte bir süre alkol aldı. Sohbet uzayınca arkadaşlar arasında tartışma çıktı. Mustafa Çakmak, kafasından darp edilerek Emirsultan Mezarlığı’na atıldı. Çevredeki bir kişinin mezarların arasından inleme ve ağlama sesi duyunca polisi aradı. Olay yerine gelen asayiş ekipleri, yerde yatan ve ağlayan Çakmak’ı buldu. İlk etapta polisler tarafından sorgulanan Çakmak, 2 bin YTL’sinin gasp edildiğini söyledi. Ambulans gelene kadar alınan ilk bilgiler doğrultusunda diğer ekipler bölgede araştırma yaptı. 112 Acil Servis ekibi tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Çakmak, alkolün etkisi azalınca kendisini darp edenlerin isimlerini söyledi.

Yıldırım Polis Merkezi ekipleri bir saat içinde, olaya karıştığı öne sürülen M.E. (28), H.A. (32), T.Ö. (24), E.E. (23) isimli şahısları gözaltına aldı. Mustafa Çakmak’ın hayati tehlikeyi atlattığı, gözaltına alınan arkadaşlarının da darp iddiasıyla mahkemeye sevk edileceği öğrenildi.