Down sendromlu çocuklara ebru halı ile terapi

Sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren Royal Halı, Zirve Üniversitesi Pardon Kulübü ile ortak bir çalışmaya imza attı.

Sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren Royal Halı, Zirve Üniversitesi Pardon Kulübü ile ortak bir çalışmaya imza attı. Proje kapsamında down sendromlu çocuklar ebru halı yapmayı öğrendi.

Royal Halı Genel Müdürü Cihan Dağcı, ‘Sihirli Eller’ projesine katkıda bulundukları için mutlu olduklarını ifade etti. Royal Halı’nın sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı önemsediğini belirten Dağcı, “Aslında her şey küçük bir gülümseme için. Down sendromu genetik bir durum ve o çocukların da bizim gibi duyguları, yetenekleri var. Bugün burada bizimle ebru halı yapan çocuklar aslında ne kadar yetenekli olduklarını da göstermiş oldular.” dedi.

Proje hakkında bilgi veren Zirve Üniversitesi Pardon Kulübü Başkanı Gökçe Özufacık, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin down sendromlu çocukları hayata kazandırmak adına yapmış olduğu eğitimlere biz de katılmaya çalışıyoruz. Bu projenin bir ayağına ‘Sihirli Eller’ diyerek Zirve Üniversitesi’nde ebru çalışması yapmaya karar verdik. Bu konudaki düşüncemizi Royal Halı ile paylaştığımızda destek olabileceklerini söylediler. Şimdi de burada ebru ustalarıyla birlikte çocuklara ebru halı yapmayı gösteriyoruz.” diye konuştu.