DP’den yerel seçimlerde ittifak sinyali

DP Genel Başkan Yardımcısı Nevval Sevindi, “Yerel seçim öncesi diğer partilerle ittifak yapılabilir. Günü geldiğinde bu konuyu gündeme alacağız” dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Nevval Sevindi, 3 günlük program kapsamında geldiği İzmir’de Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura’yı ziyaret etti. Sevindi, yerel seçimlerde diğer partilerle işbirliği yapabileceklerinin sinyalini verdi.

DP Genel Başkan Yardımcısı Nevval Sevindi, 22 Temmuz genel seçimlerinde DP’den İzmir milletvekili adayı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfaturayı ziyaret etti. Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeleri Cevat Kırkpınar ve Cengiz Yılmaz’ın da hazır bulunduğu görüşmede Sevindi yerel seçimlerde diğer partilerle ittifak yapabileceklerinin sinyalini verdi.

İttifak düşüncesine sıcak baktıklarını belirten Sevindi, bu konun seçimlere yakın bir dönemde ciddi bir şekilde ele alınacağını, özellikle AKP’nin güçlü olduğu yerlerde ittifakların söz konusu olabileceğini belirtti. Sevindi’nin bu sözünün ardından konuşan Özfatura da benzer bir desteği geçmişte MHP’nin kendisi için gösterdiğini söyledi. Özfatura, “Rahmetli Alparslan Türkeş, benim İzmir’den başkan adayı olduğum dönmelerde MHP adına aday çıkarmamıştı. Ölünceye kadar bunu yapmıştı” diye konuştu.

DESTEK İSTEDİ

Özel görüşmede Özfatura’dan partide yapılan düzenlemeler için destek vermesini de isteyen Sevindi, “Seçimlerin ardından partiye gönül veren bir çok kişinin umutları kırılmıştı. Ama bizlerin bu çalışmaların gayretlerini görünce onlarda yeniden umutlanmaya başladılar. GİK üyesi arkadaşlarımız 81 ili ziyaret edecek. Şu ana kadar 50 ilin fotoğrafını çektiler. Yerel seçimler öncesi bu fotoğrafa göre düzenlemeler yapacağız” diye konuştu.

ÜYE KAYITLARI

Özfatura ise elinden gelen tüm desteği partiye vereceğini belirterek, parti teşkilatlarında gençlere daha fazla yer verilmesini istedi. DP’nin üye kayıtlarının mutlaka yeniden gözden geçirilerek sağlıklı bir yapıya kavuşturulması uyarısında bulunan Özfatura, “Eğer üye kayıtları daha sağlıklı bir şekilde belirlenirse bunun üzerinde çalışma yapmak daha iyi olur. Günübirlik siyaset değil, projelere dayanan ve uzun süreli düşünülerek yapılmış siyaset uygulanmalı” dedi. Sevindi, DP’nin kayıtlı üye sayısının 900 bin olduğunu açıkladı.