DP’nin İstanbul mitingi AKP’ninkiyle aynı gün yapılacak

Demokrat Parti lideri Mehmet Ağar, AKP lideri ve Başbakan Erdoğan'a meydan okuyor.

Demokrat Parti lideri Mehmet Ağar, terör konusunda Başbakan Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek “Daha terörist sayısını elindeki notlardan okuyamıyorsun. Ne kadar danışmanın varsa, tarafsız TV’de de değil senin besleme tv’lerinin birinde çık karşıma. Sana terörün sosyolojisini, psikolojisini, coğrafyasını öğreteyim. Red Kit, Tom Miks okumakla olmuyor. Türk tarihinden haberin yok” diye seslendi.

DP lideri Ağar, dün yaklaşık 7 bin kişiye seslendiği Adana İstasyon Meydanı’nda moral buldu. Tek tük Anavatan bayraklarının da dikkat çektiği miting alanını “Başbakan Mehmet” ve MHP’nin ünlü sloganından esinlenilerek atılan “Devletin başına Mehmet gelecek” sloganları eşliğinde her zaman olduğu gibi eşi Emel Ağar ile birlikte gelen Ağar, Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Deniz Baykal’ı hedef aldı. DP’lilerin açtığı ve üzerinde “Kur’an kursuna dozerler. Akdamara trilyonlar. Merak etme Recebim. Bunun hesabını sorarlar” yazılı pankartı çok beğenen Ağar, “Bunlar öylesine şaşırmışlar ki kurs binası yıkıyorlar. Yıktıkları yer Kasımpaşa. Başörtülüsünün de başörtüsüzün de baştacı olduğu bir Türkiye yaratacağız” dedi.

“Seçime cumhuriyet değil CHP girecek”

Ağar, CHP’nin seçim meydalarında yaptığı “cumhuriyete sahip çıkın” vurgusunu da değinerek Ana muhalefeti şöyle eleştirdi:

“Seçime cumhuriyet girmeyecek. Cumhuriyet seçime 1923’te girdi. O seçim bitti. Cumhuriyet hiç bir partinin zimmetinde değildir ve ebebiyete kadar yaşayacaktır. Cumhuriyetin muhafıza ihtiyacı yoktur. Muhafızı millettir. Seçime girecek olan CHP’dir, Cumhuriyet değil. 4 yıldır Meclistesin yaptığın iş kavga.”

Erdoğan’a meydan okuyacak

AKP, bu pazar Kazlıçeşme’deki İstanbul mitingine hazırlanırken, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, programında son dakika değişikliği yaparak aynı gün İstanbul’a gelmeye karar verdi. Isparta’yı seçimden iki gün önce ziyaret edecek olan Ağar, daha sonra memleketi Elazığ’a gidecek. Ağar’ın İstanbul’da miting mi, yoksa şehir turu mu yapacağı henüz kesinlik kazanmadı. Ancak aynı gün Başbakan Erdoğan’ın da İstanbul’da miting yapacak olması, Ağar’ın Erdoğan’a meydan okuması olarak yorumlanıyor. Ağar, pazar günü Çağlayan Meydanı’nda olacak.

AKŞAM