DSİ heyeti Kumluca’daki çalışmaları yerinde inceledi

DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür ve beraberindeki heyet Kumluca'yı ziyaret ederek, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile birlikte yapılan çalışmaları gezdi.

DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür ve beraberindeki heyet Kumluca’yı ziyaret ederek, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile birlikte yapılan çalışmaları gezdi.

Kumluca’da Gavur ve Baysı dereleri üzerinde yürütülmekte olan temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen heyet, daha sonra Narenciye Mahallesi Akkuyu sokakta,Gavur çayı üzerinde yapımına başlanan köprü inşaatına geçerek, gelinen aşamayı takip etti. Çalışmaları öngörülen zaman içinde tamamlamak istediklerini belirten DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, “Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek, kurumumuzun Kumluca’ya ve bölge halkına verdiği önemi göstermek istedik. Yağışlarda, vatandaşlarımızın ve tarım arazilerinin zarar görmesini minimuma indirgemek için çalışmalarımızı yürütüyoruz, çalışmalarımız tamamlandığında Gavur ve Baysı dereleri üzerinde büyük oranda taşkın gibi bir sıkıntı kalmayacak.” dedi.

Teknik heyetle beraber incelemelerde bulunan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, DSİ 13. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin bölgedeki özverili çalışmalarından dolayı Kumluca adına mutlu olduklarını belirterek, “Bölgemiz için çalışmalarımızı, kamu kurum ve kuruluşlarıyla eş zamanlı olarak yürütmeye devam ediyoruz, çalışmaların hızlı ilerlemesi için, elimizden geldiği kadar DSİ ekiplerine teknik anlamda destek oluyoruz. Çalışmalar sona erdiğinde, inşallah bölge halkına rahat bir nefes aldırmış olacağız.” diye konuştu.