DSP: ‘CHP ile birlesmeyecegiz’

ANTALYA- Demokrat Sol Parti (DSP) Genel Baskani Zeki Sezer, önümüzdeki dönemde CHP ile birlesmelerinin gündemde olmadigini söyledi.

Zeki Sezer, Antalya Özkaymak Falez Otel’de düzenledigi basin toplantisinda hükümeti elestirdi. Hükümetin halka verdigi sözleri tutmadigini ileri süren Sezer, buna karsilik Milli Piyango’nun yilbasi çekilisinde büyük ikramiyenin 20 milyon YTL olarak açiklandigini ve halka umut verilmeye çalisildigini söyledi. AK Parti’nin iktidara gelmeden önce halka, 3 yil içinde cebinin para dolacagi ve Türkiye’nin AB’ye girecegi sözü verdigini savunan Sezer, hükümetin bu konuda verdigi sözlerin hiçbirisini yerine getiremedigini, isçi, memur, esnaf ve çiftçilerin ekonomik sikinti içinde perisan olduklarini söyledi.

AB meselesinde de verilen tüm ödünlere ragmen, Türkiye’nin AB’den uzaklastirildigini savunan Sezer, sehirlerde kapkaç ve hirsizlik ve terör olaylarinin arttigini belirtti. Iktidara gelmeden önce verdigi sözlerin altinda ezilen hükümetin, çareyi yilbasinda Milli Piyango ikramiyesini 20 milyon YTL’ye çikarmakta buldugunu belirten Sezer, çikacak 20 milyon YTL ile ekonominin düzelecegi umudunu olusturmaya çalistigini söyledi.

Sezer, “Bir umut olarak topluma Milli Piyango ikramiyesi sunuluyor. Kendi tükettigi umutlarinin karsiliginda bu 20 milyon YTL’lik umudun kaynagi olarak da yine perisan ettigi halkimizi görüyor olmali ki, büyük reklamlarla, kampanyalarla Milli Piyango bileti aldirarak halki umutlandiriyor. Halkimiz için en büyük piyango, seçim kararinin alinmasi olacaktir. 2006 yili seçim yili olacak ve halk gerekli cevabi o zaman verecektir.” dedi.

Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in, Cumhurbaskani Ahmet Necdet Sezer’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami dolayisiyla verecegi resepsiyona davet ettigi üniversite rektörleri hakkindaki konusmalarini elestiren Sezer, Basbakan’in üniversite rektörleri ile ugrasmamasi gerektigini söyledi.

Daha sonra basin mensuplarinin sorularini cevaplayan Sezer, önümüzdeki seçimlerde CHP ile koalisyon kurmayi düsünmediklerini söyledi. Sezer, “Biz CHP ile ugrasmiyoruz. Onlar da bizimle ugrasmasinlar.” dedi. Sezer, daha sonra partililer ile toplu olarak hatira fotografi çektirdi.