DSP’li Oktay:İktidar gereksiz uygulamalarla ülke gündemini meşgul ediyor

DSP Antalya İl Başkanı Metin Oktay, AK Parti iktidarının gereksiz gündemlerle ülkeyi meşgul ettiğini ettiğini söyledi.

DSP Antalya İl Başkanı Metin Oktay, AK Parti iktidarının gereksiz gündemlerle ülkeyi meşgul ettiğini ettiğini söyledi. Partilerinin kuruluşunun 28 yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Manavgat İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Oktay, partilerinin çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yaptı.
AK Parti’nin gereksiz gündemlerle ülkeyi sürekli meşgul ettiğini belirten Oktay, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuşmasının ülkede kutuplaştırmaya ittiğini ifade etti. Son günlerde öğrenci evleri açıklamasıyla iktidarın anne ve babaya endişeye sevk ettiğini aktaran Oktay, bunun dershaneleri kapatma girişimiyle zirveye ulaştığını kaydetti.
AK Parti 11 yıllık iktidarda kalma ve sorunları çözememe ayıbını gereksiz gündemle ‘gündem’ değiştirdiğini öne süren Oktay, “İktidar 11 yıl içinde milli eğitimi yaz boz tahtasına çevirdi. İktidar 11 yıl içinde 5 milli eğitim bakanı değiştirdi. Hepside kendi kafasına göre müfredatı hayata geçirdi. Mili eğitim yaz boz tahtasına çevrilince çocuklarımızda gelecek adına hayal kurmada karamsarlığa itildi. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayamayan iktidar gereksiz ve boş uygulamalarla uğraşma yerine eğitim ve öğretimde Avrupa Birliği(AB) standartlarını yakalamalı. Dershaneleri kapatma ile uğraşma yerine eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırsın. Boş işlerle uğraşma yerine halkın gerçek gündemiyle uğraşsınlar. Bu iktidarın halkımızı karamsarlığa itme hakkı yok. ” ifadesini kullandı.
30 Mart 2014 mahalli seçimlerinin iktidara uyarı niteliğinde olacağını belirten Oktay, bu uyarının 2015 seçimlerinde AK Parti’yi sandıkta gömerek milletçe rahat bir nefes alınacağı bir yıl olacağını kaydetti.