DTP’den Erdoğan’a destek

DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Başbakan Erdoğan'a destek vereceklerini söyledi.

DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, ”Başbakan’ın atacağı her olumlu adımın destekçisi oluruz” dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın yeğeni Ayşe Ceren Çağlayan’ın Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen nikahına katılan DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün gerçekleştirilen AK Parti il başkanları toplantısı ile Portekiz’e gitmeden önce yaptığı açıklamaları hatırlatarak olası bir ”eve dönüş yasası” çıkarılması halinde bunu nasıl karşılayacaklarını sorması üzerine bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

Sakık, amacın, şiddetin gündemden çıkması olduğunu belirterek, ”Olumlu bir proje olursa Başbakan’ın yanında olacağız” dedi. Erdoğan’ın atacağı her olumlu adımın destekçisi olacaklarını belirten Sakık, ”Türkiye’nin beklentisi budur. Hele hele Kürt halkının beklentisi budur” diye konuştu.

Bir gazetecinin, Başbakan Erdoğan’ın bugünkü açıklamalarının yerel seçimlerle ilgisi olup olmadığına ilişkin sorusu üzerine de Sakık, yerel seçimlerle ilgili kimsenin küçük manevralar yapmaması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

”Ama eğer yapılıyorsa, Türkiye’ye yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Bu, kandan, şiddetten beslenme politikasıdır. Biz bunu şiddetle reddediyoruz. Onun ötesinde hepimiz kimliklerimizi aşarak, ülkemizin geleceğiyle ilgili adımlar atmalıyız. Sayın Başbakan’ın da bu noktada olduğunu düşünüyoruz. Çünkü Başbakan’ın oy’a veya önümüzdeki dönemde 3-5 belediyeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz.”