DTP’den teröriste vefa!

Ölen 10 teröristin anısına büro camına karanfilli siyah bir bez astılar!

Demokratik Toplum Partisi(DTP) Bingöl İl Başkanlığı, Bingöl’de öldürülen 10 teröristin anısına büronun camına, üzerinde 10 karanfil bulunan siyah bir bez astı.

DTP İl Başkanı Ömer Faruk Ersöz, son cenaze toprağa verilene kadar karanfillerin orada asılı kalacağını söyledi.

Bingöl’de pazar günü güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada öldürülen 10 terörist Bingöl’ün gündemine oturdu.

DTP İl Örgütü, 10 teröristin anısına büronun camına, üzerinde her biri öldürülen teröristi temsil eden 10 karanfil bulunan siyah bir bez asarken, durumdan rahatsız olan Bingöl Şehit Aileleri Malulleri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) yönetimi ise DTP İl Başkanı Ersöz hakkında suç duyurusunda bulundu.

DTP İl Başkanı Ersöz, öldürülen 10 teröristin sonuncusunun toprağa verilmesiyle parti bürosunun camına asılı olan bezin indirileceğini söyledi.

BİŞHAK yönetimi adına açıklama yapan yönetim kurulu üyesi Ziya Sözen de, Ersöz hakkında yasal işlem başlattıklarını belirtti.

Pazar günkü çatışmada 10 teröristin silahlarıyla beraber etkisiz hale getirildiğini hatırlatan Sözen, “DTP il başkanlığı penceresine, üzerinde vurulan 10 teröristi temsil edildiği düşünülen 10 kırmızı karanfil bulunan siyah bir bez parçası asılmıştır. DTP il başkanlığı bu hareketiyle PKK’lılara yas tutarak destek vermiştir. Ayrıca DTP İl Başkanı Ömer Faruk Ersöz, pazartesi gecesi geç saatlerde Bingöl Devlet Hastanesi’ne giderek PKK’lılara ait cenazeleri teşhis etme girişiminde bulunmuştur. Bu hareketiyle beraber ölen teröristleri destekleyen beyanatlarda bulunmuştur. Bu suretle suç ve suçluyu övme, bilerek ve isteyerek PKK’lı teröristleri destekleme, sahip çıkma suçlarını işlemiştir. BİŞHAK yönetimi, bu nedenlerle yakınlarını şehit eden, gazi eden PKK terör örgütünü öven ve destek veren DTP İl Başkanı Ömer Faruk Ersöz hakkında yasal işlem başlatmıştır.” dedi.