DTP’li Aysel Tuğluk oy kullandı ama imza atmayı unuttu

DTP'nin Diyarbakır'dan aday gösterdiği Aysel Tuğluk, oy kullandıktan sonra imza atmayı unuttu.

Ulusal ve yabancı basın kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği Aysel Tuğluk, heyacandan imza atmayı unutunca, sandık görevlisi Tuğluk’a okul bahçesinde yetişerek imza atmasını sağladı.

Diyarbakır Bağlar Semti Çelebieser İlköğretim Okulu’nda oy kullanan Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Aysel Tuğluk, meclise girdiğinde Türkiye’nin aydınlık geleceğine hizmet edeceklerini söyledi. Türkiye’nin geleceğini belirleyecek bir seçim sürecini yaşadıklarını anlatan Tuğluk, “Umuyorum ve diliyorum barış, demokrasi kazanacak. Demokratik cumhuriyetin inşaası ve halklarımızın birliği için hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Bu seçimin Türkiye için, ülkemizin geleceği açısından son derece önemli olduğunu anlatan Tuğluk, “Seçimin demokratik cumhuriyetin icrasının gerçekleşebileceği bir süreç olmasını diliyorum. Çıkacak sonuç ne olursa olsun demokrasiye, barışa ve kardeşliğe hizmet etmeli. Biz de halkımız takdir ederse mecliste olursak bütün amacımız demokratik cumhuriyetin inşası temelinde bir süreç içerisinde olmaktır. Barış kardeşlik ve hoşgörü ortamında yaşamayı çok önemsediğimiz bir çizgi içerisinde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Halklarımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

‘MECLİS’TE DTP’NİN BÜNYESİNE GEÇECEĞİZ’

Gazetecilerin ‘Meclise girdikten sonra bağımsız mı kalacaksınız?’ şeklinde soruya Tuğluk, “Seçim sonuçlarına göre bir değerlendirme yapacağız. Bizim bir partimiz var. Barışın gerçekleşmesi, çatışmaların sona ermesi ve Kürt sorununun çözümünün demokratik sistem içerisinde barışçıl bir şekilde çözümü önceliğimiz olacak. Ama bu demek değildir, sadece bu sorunu Mecliste gündemleştireceğiz. Biz bütün ezilenlerin, dışlananların yani 80 milyon Türkiye halkının sesi olacağız.” şeklinde cevap verdi.

Kendi isminin bulunduğu oy pulasında oy vermenin kendisini heyacanlandırdığını anlatan Tuğluk, şimdiden büyük bir sorumluluk hissettiğini belirterek, “Bu sorumluluğu şimdiden hissetmeye başladım. Ama halkıma, Türkiye’nin aydınlık geleceğine hizmet etmenin bir onuru var üzerimde. Bu seçim sürecimde herkesin yeni bir başlangıç yaparak çatışmaların sona erdirecek barışçıl bir sürecin gelişmesine hizmet etmesi gerekiyor. Parti çatışında altında birleşeceğiz. Çok heyecanladım. Halkıma karşı duyduğum sorumluluk nedeniyle çok heyecanlandım. 16 yıl sonra bu halkın iradesi meclise yansıyacak. Onun getirdiği bir sorumluluk ve coşku var. Bu halkın sesi olmak onların barış ve kardeşlik duygularını sesi olmak onur vericidir.” ifadelerini kullandı.