DTP’li başkanların duyarlı davranma isteği

Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe, olaylar karşısında güvenlik güçlerinin daha duyarlı, vatandaşların da daha sağduyulu davranmasını istedi.

Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe, olaylar karşısında güvenlik güçlerinin daha duyarlı, vatandaşların da daha sağduyulu davranmasını isterken, tutuklanan vatandaşların bir an önce adliyeye çıkarılmasının tansiyonu düşüreceğini belirtti.

Hakkari’de 23 Martta, kapatılan DEHAP eski il başkanı Sebahattin Suvağcı’nın tutuklanmasından sonra meydana gelen olaylarla ilgili olarak Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe, Yüksekova Belediye Başkanı Salih Yıldız ve Şemdinli Belediye Başkanı Hurşit Tekin, Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu’yla görüşme yaptı.

Valilik çıkışında basın mensuplarının sorularını değerlendiren Belediye Başkanı Metin Tekçe, ani gelişen olaylar karşısında güvenlik güçlerinin daha duyarlı davranmasını valiye ilettiklerini dile getirdi. Ayrıca vatandaşalrın da bütün olaylar karşısında daha sağduyulu davranmasını istedi.

Olaylarda tutuklanan vatandaşların bir an önce yargı önüne çıkarılmasının tansiyonu düşüreceğini ifade deden Tekçe, “Bu olaylar hepimizin hoşlanmadığı olaylardır. Gelişen olayları valimizle değerlendirdik. Valiye, ani gelişen olaylar karşısında güvenlik güçlerimizin daha duyarlı davranmalarını ilettik. Vatandaşların da bütün olaylara karşı sağduyulu davranmasını istiyoruz. Tutuklanan vatandaşlarımızın bir an önce yargı önüne çıkarılmasının tansiyonu düşüreceğini söyledi. Umarız yarın bu insanlar, yargı önüne çıkarılır.” diyerek durum değerlendirmesi yaptı.