DTP’liler protesto için yine Taksim Meydanı’ndaydı

Taksim'de bir grup, DTP'nin Pazar günü Çağlayan'da miting yapmasına izin verilmemesini protesto etti.

Taksim Meydanı’nda bir grup, Demokratik Toplum Partisi’nin (DTP) Pazar Günü Çağlayan’da miting yapmasına izin verilmemesini protesto etti. Gruba tepki gösteren Ekber Tagal isimli emekli bir subay, “Bu kadar asker, polis şehit öldü. Bunların hakkı ne olacak” şeklinde konuşarak, gruba tepki gösterdi. Tagal, tepki göstermesinin ardından sivil polisler tarafından uzaklaştırılırken, göstericiler olaysız bir şekilde dağıldı.

Aralarında DTP’nin temsilcilerinin de bulunduğu 30 kişilik grup Taksim Meydanı’nda toplandı. Grup, Pazar günü Çağlayan Meydanı’nda DTP’nin miting yapmasına izin verilmemesini protesto etti. Grup, attığı sloganlarda Gazi Mahallesi’nde ve Okmeydanı’nda korsan gösterilerde gözaltına alınan şahısların serbest bırakılmasını istedi.

Tam bu sırada Ekber Tagal protesto gösterisinde bulunanlara tepki gösterdi. Protesto yapmanın hak olduğunu ifade eden göstericilere, “Bu kadar asker, polis şehit oldu. Bunların hakkı ne olacak” şeklinde cevap veren Tagal, basın mensuplarının ismini sorması üzerine “Ben polisim. Askerim ve Bayrağımı seven biriyim” diyerek, cevap verdi.

Tagal tepki göstermesinin ardından sivil polisler tarafından meydandan uzaklaştırılırken, göstericiler olaysız bir şekilde dağıldı. Gösteriden sonra Taksim Meydanı’na çevik kuvvet polisleri sevk edildi.