DTP’lilerin basın açıklamasında yine olaylar çıktı

Diyarbakır'da yaşanan olayları protesto etmek amacıyla Demokratik Toplum Partisi (DTP) Ağrı İl Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında polis ile katılımcılar arasında gerginlik yaşandı.

Ağrı’da DTP’li grubun basın açıklaması yaptıktan sonra AK Parti İl Başkanlığı’na doğru yürümesine geniş güvenlik önlemleri alan polis izin vermedi. Yapılan basın açıklamasında “Diyarbakır’da meydana gelen olayları medyadan izlediğimiz kadarıyla küçük çocuklar hedef alınmış. Daha sonra Başbakan’ın ‘Güvenlik güçleri gerektiğinde gerekli müdahaleyi yapacak’ sözü gösteriyor ki bazı şeyler zorla yapılacak. Ama bu işler böyle çözülemez. Diyarbakır’da meydana gelen olayları kınıyoruz.” denildi.

Basın açıklamasından sonra grubun AK Parti İl Başkanlığı binasının önünden geçmek istemesine polis müdahale etti. Polise taş atan grup daha sonra ara sokaktan DTP il binasına gitti. Geniş güvenlik önlemleri alan polis olayda iki gaz bombası attı. Grubun ara sokaklara girmesi ile gerginlik kısa sürede sona ererken, atılan gaz bombalarından göstericilerden ziyade basın mensupları etkilendi.