‘Dua edelim deniz atı broşu sahte çıkmasın’

AK Parti il olağan kongresine katılmak üzere Uşak'a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Uşak Müzesi'nde sergilenen Karun Hazineleri'nin en önemli parçalarından deniz atı broşun sahtesiyle değiştirildiği iddalarına cevap verdi.

AK Parti Uşak 2. İl Olağan Kongresi’ne katılacak olan Bakan Koç, AK Parti milletvekilleri Alim Tunç ve Ahmet Çağlayan, Uşak Valisi Kayhan Kavas, Belediye Başkanı Mesut Apaydın ve diğer yetkililer tarafından vilayet önünde karşılandı. Geçen hafta basında, Karun Hazineleri’nin en önemli parçalarından deniz atı broşunun sahtesiyle değiştirildiği haberlerini değerlendiren Atilla Koç, “Bu iddialar Aralık ayında geldi. O günden itibaren heyet oluşturuldu ve çalışmalarına devam ediyor. Biliyorum, gazeteciler olarak heyecanlısınız. Haklısınız ama müfettişten gelecek raporu bekleyeceğiz. Burası iyi korunan müzelerden biri. Dua ve temenni edelim ki sahte çıkmasın ama kim iddia ediyorsa canımı sıkıyor. Bakanlık, şüpheler üzerine iş yapmaz. Müzenin küçük ve dar olması, güvenliği az anlamına gelmez.” dedi.

Bakan Koç, Uşak’ta bakanlığının yaptığı çalışmalardan Banaz Hamam Boğazı, Akmonia antik şehri, Ulubey’de bulunan Blaundos ve yeni müze çalışmaları hakkında Vali Kavas’tan bilgi aldı. Kavas’ın makamındaki konuşmasında Koç, öksürüğü bulunduğu için ıhlamur içti. Kavas tarafından Eşme kilimi hediye edilen Koç, “Önümüzdeki günlerde hep beraber tahsisleri göreceğiz. Uşak’a tekrar uçak seferleri düzenlenecek olması çok büyük bir nimettir. Uşaklılar bunu turizm açısından çok iyi değerlendirmelidir.” şeklinde konuştu.