Dubai’de doktor olmak isteyenlere çağrı!

Dubai yönetimi, lisans sahibi doktorları, Dubai’de çalışmaya davet etti. DHA tarafından verilen lisansa sahip olan doktorların Dubai’de çalışabileceğine dair dikkatleri çeken bu açıklama, Dubai’de doktor ihtiyacı olduğunu ortaya koydu. Amerika Birleşik Devletleri de, geçtiğimiz günlerde tüm dünya doktorlarına çağrıda bulunarak “ülkemizde doktorluk yapabilirsiniz” çağrısında bulunmuştu. Avrupa ülkelerinin de bu çağrılara katılması bekleniyor.

dubaidedoktorluk.com sitesindeki bilgilere göre Dubai’deki sağlık otoritesi yetkilileri, Türkiye’deki doktorlara lisans veriyor fakat bunun için bazı belgeler talep ediyor. Ayrıca bu belgeler için bazı işlem ve onayların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Dubai’de Doktorluk sitesinin yöneticilerinden Taha Yılmaz, işlemlerin 6 ay kadar sürebildiğini, iş arama olanağının ancak lisans için gereken işlemlerin tamamlanmasının ardından başlanabildiğini belirtiyor.

Dubai’de doktor, diş hekimi, hemşirelik gibi pozisyonlarda çalışabilmek için talep edilen gereksinimler, oldukça karışık. Dubai’deki sağlık otoritesi, bu gereksinimleri yerine getiremeyen, eksik getiren ya da yanlış işlemler yapan sağlık çalışanlarının başvurularını reddediyor ve ödemeleri iade etmiyor. Bu nedenle profesyonel bir destek alınmasını tavsiye eden uzmanlar, Dubai’de doktorluk için işlemlerin eksiksiz yerine getirilmesi gerektiğini ifade ediyor.