Düğünde vahşi cinayet

Batmanlı Edip Pınar (20), gittiği düğünde bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışmanın ardından tabancayla öldürüldü ve cesedi satırla parçalandı.

Tüyler ürperten cinayet Petrolkent Mahallesi’nde işlendi. Dün akşam uzaktan bir akrabasının 2807’inci Sokak’ta yapılan düğününe katılan Edip Pınar, bilinmeyen bir nedenle çıkan kavgaya karıştı. Geceyarısına doğru düğün alanından uzaklaştırılan Pınar, eğlence devam ederken aynı sokaktaki bir arsada silahla öldürüldükten sonra vücudu satır darbeleriyle parçalandı.

Seyyar satıcılık yapan baba Arif Pınar, kimseyle bir husumetleri bulunmadığını belirterek, “Oğlumu hunharca öldürdüler. Böyle vahşet olamaz. Oğlumu önce tabancayla öldürmüşler, sonra vücudu satır ve bıçaklarla doğranmış. Cesedini torbalarla taşıdık. Oğlumun suçu neydi bilmiyorum ama yapılan tek kelimeyle insanlık dışı bir harekettir” dedi.

Olayın ardından Cinayet Masası ekipleri, düğündeki kavgaya karıştıkları ileri sürülen bazı kişileri şüpheli olarak gözaltına aldı. Zanlıların sorgusu devam ederken Edip Pınar’ın morgdan alınan cenazesi bugün öğle namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.