Dünya Kick Boks Şampiyonu sevincini Vali Coş’ ile paylaştı

Dünya Kick Boks Şampiyonu olan Adanalı sporcu Ramazan Çiçek, Kick Boks Adana İl Temsilcisi Şehmus Baysal ile birlikte Vali Hüseyin Avni Coş'u ziyaret etti.

Dünya Kick Boks Şampiyonu olan Adanalı sporcu Ramazan Çiçek, Kick Boks Adana İl Temsilcisi Şehmus Baysal ile birlikte Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.

Brezilya’da düzenlenen şampiyonada, 60 kilogramda yarışan ve finalde sakatlanmasına rağmen üstün bir gayret göstererek, dünya şampiyonu olan Ramazan Çiçek, yaşadığı sevinç ve gururu Vali Coş ile paylaştı.

Ziyarette konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, elde edilen böylesine önemli başarıların, kendisine de büyük bir sevinç yaşattığını söyledi.

Vali Coş, “Adanalı gençlerimizin sporda, Türkiye ve dünya ölçeğinde elde ettikleri başarılar, ülkemiz açısından gurur kaynağı olduğu kadar, ilimizin uluslararası arenada tanınmasına ve isminin sürekli anılmasına vesile oluyor. Bu yüzden, böylesine başarıların önemi daha da artıyor. Şampiyon gencimizi ve bu başarıda emeği geçenleri can-ı gönülden kutluyor, Adana’mızı ve ülkemizi layıkıyla temsil ettiği için ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlere ve spora büyük önem verdiklerinin altını çizen Vali Coş, sporcuları desteklemeye kararlı olduklarını bir kez daha ifade ederek, Dünya Kick Boks şampiyonu olarak, Adana’yı ve Türkiye’yi başarıyla temsil eden Ramazan Çiçek’in başarılarının devamını diledi.