Dünya Kupası’nda ünlülerin oynayacağı futbol topu Adana’ya gönderildi

Almanya'da yapılacak 2006 Dünya Kupası'nda ünlü yıldızların oynayacağı futbol topu, Almanya Büyükelçiliği tarafından Adana'ya gönderildi.

TSYD Adana Şubesi Lokali’nde gerçekleşen törende konuşan Teyfik Kısacık, “Gönlümüz Almanya’daki Dünya Kupası’nda Türkiye Milli Takımı’nın da olmasını arzu ediyordu, ama şanssızlık eseri olmadı. Ama biz yine oradaymışız gibi görüyoruz.” dedi. Kısacık, 2006 Almanya Dünya Kupası organizasyon hakkında da bilgi verdi. Kısacık, “7 Haziran’da başlayacak ve 9 Temmuz’da final oynanacak Dünya Kupası için piyasaya 300 bin bilet çıkarıldı. 60 bin tane kaldı. 10 milyon euro harcanan organizasyona Almanya Sanayici ve İşadamları büyük katkı sağladı.” dedi.

TSYD Adana Şube Başkanı Nihat Geven de, Almanya Büyükelçiliği’nin jestine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, A Milli Takım’ın İsviçre ile oynadığı baraj maçında Dünya Kupası’na katılma şansını kaybetmesinden dolayı üzgün olduğunu vurguladı. Geven, “Zaman her şeyin ilacıdır. Dünyanın sonu değil. İnşallah bundan sonra düzenlenecek Avrupa ve Dünya Kupası organizasyonlarında yerimizi alırız.” diye konuştu.

Bu arada, Teyfik Kısacık Birinci Dünya Savaşı zamanında Almanlar tarafından inşa edilen Belemedik Köprüsü’nün bulunduğu yerde 100 dönümlük devlet arazisine tesis ve otel yapılmasını teklif etti.