Dünya şampiyonları İstanbul’da

İspanya'nın Guadalajara şehrinde sona eren 8. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaşaltı Karate Şampiyonası'nda Türkiye, 2 altın, 4 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 14 madalya kazandı.

İspanya’nın Guadalajara şehrinde sona eren 8. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaşaltı Karate Şampiyonası’nda Türkiye, 2 altın, 4 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 14 madalya kazandı. Milli Takım saat 23.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na indi.

Milli karatecilerimiz İspanya’dan toplam 14 madalya ile döndü. Lütfullah Teber, Fatih Sadullah Selman ve Yavuz Selim Oruç’tan kurulu erkek karate milli takımımız finalde ev sahibi İspanya’yı 4-1 yenerek karate dünya şampiyonu oldu. Şampiyon olan sporcularımızı havalimanında aileleri sevinçle karşıladı.

Milli takımı antrenörü İbrahim Hakkı Bulut, “Duygular yaşanması lazım anlatılmaz. Çok çalıştık çok emek harcadık, biz 2 yıldır buna hazırlanıyorduk. Çocuklarıma çok teşekkür ediyorum ailelerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Milli sporcularımız havaalanında aileleri ile özlem giderdi ve kazanılan kupa ile takım olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.