‘Dünya tıbbı benden 100 yıl geride’

Şifalı bitkilerle tedavi uygulayan Mustafa Sarıkaya: "Dünya tıbbı, benden 100 yıl geride"

Kütahya’da kanser başta olmak üzere bütün hastalıkları alternatif tedavi olarak görülen bitkisel tedavi yöntemiyle iyileştirdiğini iddia eden Mustafa Sarıkaya, çaresiz kalmış tüm hastalara şifa dağıttığını belirterek, “Dünya tıbbı benden 100 yıl geride” dedi.
Bitkisel tedavi konusunda son derece iddialı konuşan Mustafa Sarıkaya, “İnsanlar boşuna ölüyorlar. İnsan vücudunda alınacak hiçbir organ yok. Örneğin beyin mi istiyorsun? Beyin kendini yenilemeyen bir organ deniyor. Halbuki en kolay yenilenen beyin. Böbrek, kalp.” ifadesini kullandı. Geçmiş tarihte gelen bir hastadan örnek veren Sarıkaya, “Kadının tüm boyun damarları tıkanmış. Kalp damrları yüzde 80 tıkalı. İlaç vermişler, göndermişler. Günde 10 defa bayılıyormuş bu kadın. 20 Kasım 2005’te bana gelmiş. 3 ay sonra bütün damarlar açılmış. Hani kalp kendini yenilemezdi?” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Dünyanın her tarafından Kütahya’ya hastalığına çare arayan insanların geldiğini dile getiren Sarıkaya, “Çaresiz hastalıklar için ister istemez koşturup geliyorlar. Bizim de başarımız ortada. Dünya benden 100 yıl geride. Biraz önce Amerikalılar vardı. Amerikalılar perişan etmişler kadıncağızı. Yumurtalığı alınmış, kolonu alınmış, beyine, akciğere sıçramış. 4. evreye getirmiş, ‘Götürün ölsün’ demişler. Umumiyetle ümidi bitmişler geliyor. Çünkü diplomamız olmadığı için, ‘Önce diplomalıları deneyelim’ diyorlar.” şeklinde konuştu.

İlik kanseri yeğenine son çare olması için Sinop’tan Kütahya’ya geldiğini söyleyen Ferhat Can isimli vatandaş, “İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’ne götürdük. Orada 1 sene yattı. ‘Artık bizim yapacağımız bir şey yok’ dediler. Köye geri götürdük. Televizyonda Mustafa Sarıkaya’nın böyle bir şeyle ilgilendiğini duyduk ve Kütahya’ya geldik. Allah’ın izniyle onun vermiş olduğu şifalı otların yardımıyla bir umut; Allah’tan umudumuzu kesmiyoruz.” diye konuştu.

Bu işi yaparken hiçbir sıkıntı çekmediğini dile getiren Sarıkaya, “Beni engellemeye çalışan insanlar da benim karşıma geliyorlar. Örneğin Sağlık Bakanı bile geldi oturdu. Ateşeler geçti elimden. Yüksek mahkeme hakimleri, generaller geçti. Türkiye’nin üst tabakası insanlardan baya elimden geçen insan var. Ben şu anda dünya tıbbından 100 yıl ilerideyim. Şimdi bunu inkar etmek doğrudan doğruya vatan hainliği. Biraz önce giden arkadaşların kan kanseri hastası ölüme gönderilmiş. Buyrun çalıştırın.” ifadesini kullandı.

33 yaşından sonra ilik değişmediğine işaret eden Sarıkaya şöyle konuştu: “Değiştirsen ne olur ki iliği? 385 bin Avro, çarpın ikiyle. 700 bin YTL’den fazla eder. Miras yemiş zübbe gibi hareket ediyoruz. Ben de 250 YTL’ye ilik çalıştırıyorum. Hem de 76 yaşında kadının. Düşünün. Hem de 10 günde. Sonra devlet hastalığı olduğu yerde tutmak için aylık 5 bin dolar harcıyor. Ben 250 YTL’ye ortadan kaldırıyorum. Tamamen sıfırlıyorum. Karaciğer kanseri, beyin; fakat maalesef devlet bizi fareye benzetip yiyor. Ondan sonra Amerika’nın, sağın solun verdiği artıklarla kalkınacağız diye bekliyoruz.”

Sadece kanser değil, bütün hastalıkları tedavi ettiğini öne süren Sarıkaya, şimdiye kadar dolaylı olarak iyileştirdiği 600 bin civarında hasta olduğunu aktararak, “Fakat bu son gelenler hariç kayıtlı 180 bin.” dedi.