Dünya Türk İşadamları 18 Kasım’da buluşuyor

Dünya genelinde bulunan Türk İşadamları 18 Kasım 2006'da İstanbul'da yapılacak kurultayda buluşacak.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki Türk işadamları arasındaki işbirliğinin ve dayanışmanın geliştirilmesi ve bu suretle yatırım, üretim ve istihdam potansiyeline katkıda bulunmak amacıyla 1996 yılından bu yana her iki yılda bir gerçekleştirilen Dünya Türk İşadamları Kurultayı’nın 6.’sı Kasım ayında İstanbul’da yapılacak.

Kurultay, 18-19 Kasım 2006 tarihleri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleşecek.

Dünya Türk İşadamları Vakfı, TOBB, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle organize edilen, dünyanın dört bir yanından Türk işadamlarının katılacağı Dünya Türk İşadamları Kurultayı’nın sloganı ise “Türkiye’ye Yatırım, Geleceğe Yatırım” olarak belirlendi.

Konuyla ilgili Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na dayanılarak Türkiye’nin Özbekistan Büyükelçiliği Ekonomi Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, kurultayda işadamlarının soru ve sorunlarının ve sektör bazında yatırım fırsatlarının ortaya konulacağı belirtildi.

Özbekistan’daki işadamlarının da kurultaya da davet edildiği açıklamada, Dünya Türk İşadamları 6. Kurultayı’na katılma broşürlerine Türkiye’nin yurt dışındaki ekonomi müşavirliklerinde ve www,dutiv.org.tr adresinden ulaşılabileceği belirtildi.