Dünyaca ünlü hafizlar mest etti

MUGLA - Mugla'nin Fethiye ilçesinde düzenlenen Kur'an ziyafetinde dünyaca ünlü hafizlar okuduklari asr-i serifler ile katilimcilari mest etti.

Fethiye Kültür Merkezi’nde teravih namazindan sonra baslayan program, açilis konusmalarinin ardindan Dalaman Imam Hatip Lisesi birinci sinif ögrencilerinden Mustafa Yasar’in kirati ile basladi. Gecede Anadolu Gençlik Dergisi (AGD) Fethiye Sube Baskani Ali Ihsan Çoban’dan sonra derginin Türkiye genelindeki faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Anadolu Gençlik Dergisi Genel Baskani Ilyas Töngüs, gençligin milli ve manevi degerlere bagli yetismesi için gayret gösterdiklerini söyledi. Türkiye’de çesitli yerlerde Kur’an ziyafeti verdiklerini kaydeden Töngüs, Fethiye’de 203. programi düzenlediklerini kaydederek bundan sonra da faaliyetlerine devam edeceklerini ifade etti.

Kur’an kurslariarasi düzenlenen Kur’an-i Kerim Güzel Okuma Yarismasi’nda Türkiye üçüncüsü olan Mustafa Yasar gecede iki asr-i serif okudu. Yasar, küçük yasina ragmen mahreci, kiraati ve sesi ile salondakilere duygulu anlar yasatti. Yasar’in, güzel kiraatina katilimcilar da alkisla cevap verdi. Gecede Yasar ile baslayan Kur’an ziyafeti, Endonezyali dünya birincisi Fadlen Zenuddin ve Misir Devlet Radyo ve Televizyonu Resmi Karisi Memduh Cude Saad ile devam etti. Kur’an ziyafeti, Iranli dünya birincisi Muhammed Said Tousi’nin birbirinden hos kiraatinin ardindan Misirli Muhammed Said Tousi’nin duasi ile son buldu.