Dünyada öne çıkanlar

Saat 14:30 itibariyle dünya gündeminde öne çıkanlar.

ST.PETERSBURG – Bush ile Putin Ortadoğu’daki çatışmalar üzerine farklı görüşte

G-8 zirvesinin hemen öncesinde bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı George Bush, İran, Kuzey Kore ve Ortadoğu meselesini etraflıca görüştüklerini ifade ederken iki lider İsrail’in son saldırıları hususunda farklı portreler çizdi.

BEYRUT – İsrail Lübnan’da sivilleri taşıyan aracı hedef aldı: 15 ölü

İsrail, Lübnan’ın güneyinde sivilleri taşıyan bir aracı bombaladı. Saldırıda en az 15 sivilin yaşamını yitirdiği kaydedildi

BAĞDAT – Terör örgütü PPK’nın elebaşlarından Karayılan, Bağdat’ta tedavi görmüş

Kanlı terör Örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın geçen ay İran askeri birliklerinin topçu ateşinde yaralandığı ve Kuzey Irak’taki bir kasaba hastanesinde ilk müdahalenin yapılmasının ardından Bağdat’taki bir özel bir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

BAĞDAT – Bağdat’ta Irak Olimpiyat Komitesi Başkanı ile birlikte 50 spor adamı kaçırıldı

-Irak’ın başkenti Bağdat’ta asker üniformalı silahlı kişiler aralarında ülkenin olimpiyat komitesi başkanının da olduğu 50’den fazla kişiyi kaçırdı.

ST.PETERSBURG – G8 karşıtı göstericiler yoga yaparak dinleniyor

G8 Zirvesi dolayısıyla yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı şehir meydanlarında ya da caddelerde gösteri yapmak yasak. Göstericiler için hazırlanan Kravski Stadyumu gözlerden uzak bir alanda; protestoculara istedikleri kadar gösteri yapma imkanı sunulmuş. Sayıları yüzü geçmeyen göstericilerden en ilgi çekeni yoga yaparak rahatlamaya çalışan G8 karşıtları