Dünya’nin en pahali hamburgeri

ABD - Dünyanin en pahali hamburgeri, New York'ta hazirlandi, DB Bistro Hamburger Restoranti'nin ünlü sefi Daniel Boulud, yapacagi pahali hamburgerle Guinness Rekorlar Kitabi'na girecegini açikladi.

16 farkli ürünün bulundugu bu özel hamburger, siparis gelmesi halinde hazirlaniyor. Daniel’in yeni hedefi ise tam 100 dolar degerinde bir hamburger imal edip, bunu müsterilerine satmayi basarabilmek.

Uzun biyikli kedi Ellie

DÜNYANIN en uzun biyikli kedisi olmak yeterince sasirtici. Tam 17 santimetrelik biyigiyla Guinness Rekorlar Kitabi’na giren Ellie, görenleri saskina çeviriyor. Veterinerler nedenini bir türlü çözemedikleri bir sorundan dolayi Ellie’nin biyiklarinin uzadigini söylüyor. Ancak nedeni ne olursa olsun, Ellie artik bir rekortmen. Gerçi o bunun pek farkinda degim ama çevresindekiler tarafindan gördügü ilgi, birçok zaman pala biyikli kediyi mutlu ediyor.

Hakan Zengin’in rekoru

TÜRK Hava Kurumu (THK) Egitim Merkezi’nde düzenlenen 3. Türkiye Hava Oyunlari’nin açilis töreninde, milli parasütçü Hakan Zengin Guinness Rekorlar Kitabi’na girmeyi basardi. Zengin, 2 bin metrede, Kayseri 2. Hava Ikmal Bakim Merkezi Komutanligi’nda hazirlanan 29 kilo agirliginda, 25.5 metre boyunda, 17 metre enindeki Türk bayragini, olumsuz hava kosullarina ragmen gökyüzünde dalgalandi. 34 yasindaki Zengin, en büyük hayalini gerçeklestirdigini söylüyor.