Dünyanın ilk emlak AVM’si Astoria’da kuruluyor

Dünyanın ilk emlak AVM'sini Bafralı Aşçı ailesi İstanbul Mecidiyeköy Astoria AVM'de kuruyor.

Dünyanın ilk emlak AVM’sini Bafralı Aşçı ailesi İstanbul Mecidiyeköy Astoria AVM’de kuruyor. Esentepe bölgesinde sayıları artan AVM’ler nedeniyle işlevini yitirmeye başlayan Astoria AVM’nin 5 bin metrekarelik 1’nci katını kiralayan Astaş Holding, İstanbul’da 365 gün boyunca 100 firmanın 300 projesi tanıtımını ve satışını yapabileceği R’estate Center’ı kuruyor. TURYAP, Demos Fuarcılık ve ITCO işbirliği ile gerçekleştirilecek olan R’estate Center, 1 Şubat 2014’de kapılarını açacak.

Bafralı işadamı Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Kaya Aşcı, “Tasarladığımız konsepte göre yılın 365 günü emlak fuarı düzenleyeceğiz. Bu projenin şu ana kadar bir eşi yok.” dedi.

ASTORİA AVM, 300 PROJELİK EMLAK FUARINA DÖNÜŞÜYOR

Türkiye’de gayrimenkul piyasasının gelişmesiyle birlikte bugüne kadar çok sayıda emlak fuarı gerçekleştirildiğine dikkat çeken Aşçı, bu fuarların büyük bölümünün sektör tarafından ilgiyle karşılanmasına rağmen beklentiyi karşılamaktan uzak kaldığını dile getirdi. Aşçı, “Biz ilkleri çok seviyoruz. Bizim enerjimiz hiçbir zaman bitmez.” dedi.