Durağan Spor Salonu 2006’da tamamlanacak

Sinop'un Durağan İlçesi'nde 1995 yılından bu yana yapımı süren kapalı spor salonu inşaatının 2006 yılı içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi’nce yapılan spor salonu inşaatının önümüzdeki yaz sezonu içerisinde bitirilerek hizmete açılmasının hedeflendiğini belirten Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürsel Öztürk, tesis için şu ana kadar 1 milyon 284 bin YTL harcama yapıldığını, çalışmalar kapsamında 2006 yılında 350 bin YTL ödenek tahsis edildiğini söyledi.

Öztürk, sentetik zeminli, raydan ısıtmalı sistemi ve 750 kişilik tribünü ile modern bir spor salonu olacağını belirterek, “Tesis bittiğinde başta ilçede bulunan spor kulüplerine ve okullara hizmet verecek. Federasyon faaliyetleri ilçeye alınarak; ilçenin sporuna, ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlayacaktır. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin artmasına yardımcı olacak, gençliğin kahve köşelerinden kurtulmasına aracılık edecektir. Bazı organizasyonları ilçemize aktarmak suretiyle sporun getirdiği ekonomik gücü Durağanlı’ya hissettirmek arzusundayız” dedi.