Durak’ın 6. durağı Demokrat Parti mi?

Hüsamettin Cindoruk, adı rüşvet iddialarına karışan Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak'a destek verdi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, adı rüşvet iddialarına karışan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’a destek verdi. Durak’ı geçmişte kendilerini yetiştirdiğini söyleyen Cindoruk, “yanlış yapacağına inanmıyorum” diye konuştu.

Partisinin Genişletilmiş Bölge Toplantısı’na katılmak üzere Adana’ya gelen Hüsamettin Cindoruk, bir gazetecinin “Durak’ın aklanması durumunda partinize gelebilir mi” sorusuna karşılık, “Durak, kökü itibariyle Adalet Partisi’nden gelir. Aklanmasını diliyorum, aklanacağına da inanıyorum. Aklansın partimize gelsin” diye konuştu.

DEĞİŞİKLİĞİ HÜKÜMET DEĞİL MECLİS YAPAR

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Anayasa değişikliğiyle ilgili de referanduma gerek olmadığını kaydetti. Cindoruk, “1990’dan beri anayasa değişikliği için çalışan bir partiyiz. Ben Meclis Başkanıyken en kapsamlı anayasa değişikliği yapıldı. Ama ben şunu söylüyorum. Anayasa değişiklerini hükümet yapmaz, Meclis yapar. Anayasa değişikliklerini parlamento kendi arasında uzlaşmayla yapacak. Ve o anayasa değişikliklerine kimse dokunmaz. Ne Anayasa Mahkemesi dokunur, ne de referandum. Zaten referanduma gerek kalmaz. Referanduma gerek bırakmamalı”