Düriye Duran İlkokulu İtalya’da sağlıklı yaşam sunumu yaptı

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Gündoğdu Düriye Duran İlkokulu'ndan 3 öğretmen ve 6 öğrenci, proje kapsamında gittikleri İtalya'nın Chieti şehrinde sağlıklı yaşamla ilgili bilgilendirme yaptı.

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Gündoğdu Düriye Duran İlkokulu’ndan 3 öğretmen ve 6 öğrenci, proje kapsamında gittikleri İtalya’nın Chieti şehrinde sağlıklı yaşamla ilgili bilgilendirme yaptı.

Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme Programı ‘Daha Sağlıklı Bir Gelecek İçin Sağlıklı Bir Başlangıç’ projesi kapsamındaki toplantısını İtalya’da yaptı. Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdür Vekili Barış Batur, 3 toplantıya projenin diğer ortakları Hırvatistan, İtalya, Polonya, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’ın da katıldığını kaydetti.

Proje süresinin 2 yıl olduğunu belirten Batur, toplantıya okulu temsilen koordinatör Süha Yaşar, öğretmen Rukiye Gülşen Şimşek, Tülay Özer ile 4-A sınıfından Ahmet Emre Çevik, Tunahan Aktur, Lütfi Evren, Özcan Akcan, Sanem Aykut ve Şerife Sıla Aykut’un katıldığını ifade etti. Batur, “Bu 3. toplantıya okulumuz çok iyi hazırlandı. Geleneksel, modern, spor ve oyunlarımızın tanıtımı, uygulamalı olarak yapıldı, futbol antrenörü İsmail Kıyak tarafından ‘Spor Sağlıktır, Sağlık Varlıktır’ konulu seminer verildi.” dedi.