Düzce’de silahlı çatışma: 3 kişi yakalandı

Düzce'nin Gümüşova ilçesinde cinayetten aranan bir zanlının yakalanması sırasında çıkan çatışmada kaçmaya çalışan 3 kişiden 1'i ayaklarından vurularak yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, Düzce Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 2004 yılı mart ayı içerisinde Düzce’de meydana gelen Çetin Bulut cinayetinin zanlısı olarak aranan T.E’nin Düzce bölgesine doğru geldiği istihbaratı üzerine Gümüşova ilçesinde uygulama başlattı. Zanlıların Gümüşova ilçesinde D-100 Karayolu kenarında bir lokantada yemek yediklerinin öğrenilmesi üzerine çevre emniyetini alarak lokantaya operasyon düzenleyen ekipleri karşısında gören zanlılar, kapıyı kilitletip arka kapıdan kaçmaya çalıştı. Çatışma çıkması nedeniyle bölgeye takviye ekipler sevk edilirken 3 kişi olduğu belirtilen şahıslardan kimlikleri henüz tespit edilemeyen 2’si kıskıvrak yakalandı. Cinayet zanlısı olarak aranan T.E. ise, ayaklarından vurularak ele geçirildi. Yaralı olarak 112 acil servis ambulansı ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan T.E’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Düzce İl Emniyet Müdürü Saim İşlek de olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu. İşlek, konu ile ilgili çalışmanın devam ettiğini belirterek, “Arkadaşlarımızın, bir cinayet zanlısının bölgeye geldiği istihbaratı üzerine yapmış oldukları çalışma neticesinde silahlı bir arbede yaşandı. Bu arbedede bir kişi ayağından aldığı 3 mermi ile yaralandı. Şu an hastanede tedavi altında hayati tehlikesi bulunmuyor. Cumhuriyet Savcımız burada, konu ile ilgili çalışma devam ediyor. Sonucun ne olacağı henüz belli değil.” dedi.

Silahlı çatışma sonrası yakalanan şahısların kullanmış oldukları 34 VV 274 plakalı oto incelenmek üzere Gümüşova İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne çekilirken, bir adet silah ele geçirildi. Olayda başka bir silahın kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek için ekipler zanlıların kaçış istikametindeki bahçede arama yaptı.