Düzceliler Derneği 12 Kasım’ı fotoğraf sergisi ile hatırlattı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Düzceliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 12 Kasım 1999 tarihinde Düzce'de meydana gelen deprem felaketini, resimler ve slaytlarla ilçe halkına yeniden hatırlattı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Düzceliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 12 Kasım 1999 tarihinde Düzce’de meydana gelen deprem felaketini, resimler ve slaytlarla ilçe halkına yeniden hatırlattı.

Merkez üssü Düzce olan 7.2 lik deprem, Kaynaşlı’yı da yerle bir ederken, Bolu’nun da bir bölümünde can ve mal kayıplarına neden olmuştu. 12 Kasım depreminde Düzce, Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca’da toplam 782 kişi hayatını kaybederken, 2 bin 678 kişi de yaralanmıştı.

Acı olayın 15. yıl dönümünde Ereğli Düzceliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Abdi İpekçi Sergi Salonu’nda açılan sergide, depremde yaşanan felaket yeniden hatırlatıldı. Slayt gösterimi ve resimlerle depremin anlatıldığı sergi hakkında açıklamada bulunan Dernek Başkanı Erhan İlhan, “12 Kasım Düzce depreminin bu yıl on beşinci yılında, Düzceliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak depremde kaybettiklerimizin anısına bir fotoğraf sergisi açtık. 12 Kasım Depreminde Düzce’de yaşananları slayt ile anlattığımız sergide katılımcılar sergiyi hüzün içerisinde gezdi. Bizleri burada yalnız bırakmayan Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ve yönetimine, Ereğli halkına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.
CİHAN