DÜZELTME – BBP’den yeni keşfedilen böceğin ismine tepki

Sayın Abonemiz;
'BBP'den, Sütçü İmam'ın isminin yeni keşfedilen bir böceğe verilmesine tepki' başlıklı haberimizde KSÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan'ın görevi sehven KSÜ Dekanı olarak yer almıştır.

Sayın Abonemiz;
‘BBP’den, Sütçü İmam’ın isminin yeni keşfedilen bir böceğe verilmesine tepki’ başlıklı haberimizde KSÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’ın görevi sehven KSÜ Dekanı olarak yer almıştır. Doğrusu KSÜ Rektörü olacaktır. Haberimizi yeniden düzenleyip servis ediyoruz.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde yeni keşfedilen böceğe, ‘Sutcuimamun Avgın’ adının verilmesine tepki gösterdi.
Böceği keşfeden Doç. Dr. Sakine Serap Avgın ve KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’a tepki gösteren BBP Merkez İlçe Başkanı Hayrettin Arslanhan, “İstiklal Savaşı kahramanlarımızdan Sütçü İmam’ın adının böyle bir böceğe verilmesi bizi rahatsız etti.” dedi. Arslanhan açıklamasında şunlara yer verdi; ” Böceğin türü ne olursa olsun göğsümüzü gererek kahramanlığını, çocuklarımıza ve torunlarımıza anlattığımız bir yiğidin adının böcekle özdeşleştirilmesi kabul edilemez bir durum. Sütçü İmam bilim adamı, ya da araştırmacı olsaydı isminin böceğe verilmesi doğru olabilirdi. Fakat Sütçü İmam, Maraş’ın kahramanlık unvanını kazanmasında ve bu güzel şehrin ‘İstiklal madalyası’ alması noktasında kendi canını ortaya koyan önümüzdeki tüm kuşaklara gururla anlatacağımız bir halk kahramanıdır. Sütçü İmamsız bir Kahramanmaraş düşünülemez. Bu sebepten dolayıdır ki Sütçü İmam’ın adına ve şanına yakışır bir şekilde isminin yaşatılması ve korunması gerekiyor. Bir böcekte yaşatılması ve dünyaya duyurulmasının bizim kahramanlık hikayelerimize hiçbir katkısının olmayacağını düşünüyorum. Bu böcek bir kahramanın ismine yakışmaz. Böceğe verilen Sutcuimamun adının bir an önce değiştirilmesi gerekiyor”.