DYP ağzı çorba kokanların çiftçilerin partisidir

Köylerden büyük oy alarak iktidara gelen AK Parti'nin şimdilerde köylüyü beğenmediğini ifade eden Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, DYP'nin ağzı çorba kokanların, çiftçilerin partisi olduğunu söyledi.

Ağar, Türkiye’de kırat iktidarlarıyla başlayan modern tarımla ve çiftçinin traktörle, pullukla tanıştığı 1950’li dönemlerden başlayarak bugüne kadar gelen süre içerisinde çiftçi ve köylünün yanında olmayı bir şeref meselesi bildiklerini belirtti.

AK Parti’nin köylerden bu kadar büyük oy almasına rağmen şimdilerde köylüyü beğenmediğini iddia eden Genel Başkan Ağar, “Bir takım aklı evveller de var ve diyorlar ki “Yahu bu Doğru Yol Partisi köylü partisi, köylünün partisi” evet biz köylünün partisiyiz. Vicdansızca, insafsızca çiftçisini ezen, köylüsünü perişan hale getiren bu hükümetlerden Türkiye’yi kurtarmak bizim görevimizdir. Biz başkaları gibi komplekse düşmeyiz. Bu asil vatan topraklarını emeğiyle, çalışkanlığıyla, ürünleriyle bu toprakları vatan haline getiren çiftçinin, köylünün, ağzı çorba kokanların partisi olmaktan şeref duyarız.” dedi.

Türkiye’nin dört bir tarafındaki çiftçilerin pahalı gübre, tohumluluk, mazot yüzünden ürün elde edemez durumda olduğunu kaydeden Ağar, “Çiftçiler elde ettikleri ürünlerin fiyatlarını da tutturamaz duruma geldiler. Geçmişte bir kilo buğday ile bir litre mazot alanlar, bugün bir kilo buğday satıp bir bardak çay zor içmektedir.” diye konuştu.

Hükümetin kendi çiftçisine vermediği pirimi elin Yunanistan’ın çiftçisine ihracat yoluyla verir hale getirdiğini iddia eden Ağar, “Ak altın dediğimiz pamuğu Ege topraklarından kovalayan bu hükümet tarihe kara bir leke olarak geçecektir. Çitçimiz her sene neyi ekeceğini ve biçeceğini şaşırmış durumdadır. Çiftçilerimiz rahat olsunlar çok güçlü bir tarım raporumuz var. Ne zaman iktidara geldiğimiz zaman hangi düğmeye basacağımızı biliyorum. Sizleri rekabet edemez hale getiren mazottaki, tohumdaki, enerjideki girdi maliyetleriyle sizi rekabet edebilir hale getirmek bizim görevimizdir.” şeklinde konuştu.