DYP lideri Agar Afyonkarahisar’da

AFYON - Dogru Yol Partisi (DYP) Genel Baskani Mehmet Agar, Çankaya Köskü'ndeki mütevazi bir lojmanda dogdugunu ve göbek baginin köskün bahçesine gömülmüs olabilecegini söyledi.

Ankara’dan Denizli’ye giderken DYP Afyonkarahisar Il Teskilati’nda partililerle bulusan Agar, burada basin mensuplarinin sorularini yanitladi. DYP Genel Baskan Yardimcisi Orhan Keçeli’nin, partisinin Kars Il Kongresi’nde söyledigi, “Mehmet Agar Çankaya Köskü’nde dogdu. Onun göbek bagini anasi Çankaya Köskü’nün bahçesine gömdü. Agar önce basbakan, sonra da cumhurbaskani olacak” sözlerini degerlendiren Agar, “Bunlar tabi kismettir. Allah ne yazdi onu görecegiz. Millet ne söyleyecek onu da görecegiz. Orhan Bey meseleye hosluk katmis. Benim dogum yerim Ankara’dir. Babam o zaman orada cumhurbaskaninin koruma müdürüydü. 1951 yili 29 Ekim’de orada mütevazi bir lojmanda dogdum. Annem sagliginda Orhan Beyi taniyordu. Belki öyle bir hatira anlatmistir anacigim. Allah rahmet etsin. Allah hayirlisi neyse verecektir. Onu millet tayin ediyor” dedi.

“Göbek baginiz Çankaya Köskü’ne gömülmüs mü?” seklindeki bir soruya ise Agar, “Onu bilemiyorum. Orhan Bey bizden daha iyi biliyordur, olabilir” yanitini verdi.