DYP liderini bulamadığından oy kaybediyor

Önce Adalet Parti (AP) sonra da Doğru Yol Partisi'nin (DYP) kurucusu Süleyman Demirel ile birlikte siyasi hayata atılan Manisalı işadamı Mustafa Özer, DYP Genel başkanı Mehmet Ağar'ın da partinin kötü gidişine engel olamayacağını savundu.

DYP’nin kalesi olarak bilinen Manisa’da partinin 1991 yılından sonra hızlı bir şekilde oy kaybetmeye başladığını belirten Mustafa Özer, DYP’nin Demirel’in yerini dolduramadığını belirtiyor. Tansu Çiller’i iyi bir lider olmakla birlikte sorunların üstesinden gelememekle suçlayan Özer, Ağar’ın da çöküşü durduramayacağına inanıyor. Partinin, Süleyman Demirel gibi adamların yetişmediği müddetçe toparlanmasını imkansız gören Özer, Demirel’in tekrar siyasete dönmesine sıcak bakıyor.
“Türkiye’nin 81 ilinde Adalet Partisi sistemi uygulanmalı.” diyen Özer, “DYP, kurucumuz Süleyman Demirel’den sonra kaderine terk edilmiştir. İyi çalışılmamıştır. Herkes kişisel hesaplar, menfaatler ve koltuk kapma derdine düşmüştür. Bu da DYP’nin barajı aşamamasına neden olmuştur. Partiyi kişisel menfaatler peşinde koşanlar bu duruma getirmiştir. Partinin bu tür düşünen insanlardan arınması lazım.” şeklinde konuştu.
Öte yandan Özer, Manisa’da 5 Şubat’ta yapılacak il kongresinde adaylığını açıklayan Ahmet Çayırlı ve Rıfat Uygur’u tam yeterli bulmuyor. Çayırlı lehine oy kullanabileceği sinyalini veren Özer, “Son ana kadar gelişmeleri geriden takip edeceğim. İstediğim isimler listede yer almazsa son anda aday olabilirim” dedi.