DYP’li Pehlivan hükümete istifa çağrısı yaptı

Doğru Yol Partisi (DYP) Aydın Merkez İlçe Başkanı İbrahim Pehlivan, hükümeti terör olaylarında gerekeni yapmamakla suçlayarak, istifasını istedi.

Parti binasındaki toplantıda Pehlivan, olaylarda İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun yanlış tutum ve icraatlarının büyük payı olduğunu iddia ederek, Aksu’nun ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir an önce istifa etmesi gerektiğini söyledi.

İbrahim Pehlivan, terör ve asayiş olayları yüzünden halkın yolda yürüyemez hale geldiğini savundu. Mevcut iktidarın iç ve dış politikada birçok yanlışlar yaptığını ve bunların artarak devam ettiğini öne süren Pehlivan, “Terör örgütü ilk saldırılarına başladığında zamanın iktidar ciddiye almadı. Bugün ise küçük olaylar olduğunu söylüyorlar. Yine ilk zamanlarda güvenlik güçlerimize yeterince destek verilmediği gibi bugün de çeşitli gerekçeler ileri sürülerek canını siper eden güvenlik güçlerimizin arkasında devletin olduğuna dair endişeler ortaya çıkmıştır.” dedi.

Terör olayları başladığında Bakan Aksu’nun hiçbir şekilde düşünmediğini iddia eden DYP Merkez İlçe Başkanı, “Olaylar karşısındaki tutum ve icraatları, hem milletimizin nazarında hem de tarih önünde ağır bir siyasi ceza görecektir. Başta Başbakan olmak üzere terörle mücadelede sorumlu olan herkes, daha fazla vakit geçirmeden, daha vahim olaylar yaşanmadan istifa etmelidirler. DYP, daha önce olduğu gibi şimdi de mevcut problemleri ortadan kaldırmak için göreve hazırdır.” şeklinde konuştu.