DYP’li Tosun için tören düzenlendi

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden DYP Genel Başkanı Yardımcısı Tanju Tosun, parti genel merkezinde cenaze töreni düzenlendi.

Tosun’un cenazesi tedavi gördüğü hastaneden alınarak DYP Genel Merkezi’ne getirildi. Genel Merkez Binası’nın önünde yapılan törende DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, duygulu bir konuşma yaptı. Ağar, Tosun’un vefat haberini İzmir’de katıldığı bir program esnasında aldığını ve çok üzüldüğünü söyledi. Ağar, 29 Ocak 1997 yılında beyin tümörü sonucu hayatını kaybettiği kızını hatırlatarak, “10 yıl aradan sonra bir sevdiğimizi daha kaybettik.” dedi. Tosun’un genç yaşında önemli görevler yüklendiğini ve hayatını başkaları için yaşadığını ifade eden Ağan, Tosun’un daha büyük hizmet yapma aşkı içinde olduğunu kaydetti. Ağar, Tosun’un siyasete yeni girmediğini, daha önce DYP Ankara İl Teşkilatı’nda görev aldığını hatırlattı.

Cenaze törenine, Tosun’un ailesi, DYP Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu üyeleri, partililer, Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın, eski bakanlardan Necmettin Cevheri, Nahit Menteşe, Esat Kıratlıoğlu ve yakınları katıldı. Tören sonunda imam tarafından dua edildi.